Mauglí se vrací do Stromovky. Kniha džunglí potřetí a naposledy v Azylu78

9. 5. 2024 • Šimon Slavík

Po dvou vyprodaných a úspěšných ročnících se potřetí a naposledy do šapitó Azyl78 na pražském Výstavišti vrací Kniha džunglí. Hudebně-taneční představení na motivy slavné knihy anglického spisovatele Rudyarda Kiplinga v roce 2022 vytvořili Matěj Forman a Marko Ivanović, choreografii připravil Štěpán Pechar. Velkolepou podívanou Divadla bratří Formanů, České filharmonie a tanečního souboru Dekkadancers dosud navštívilo téměř 23 tisíc diváků a další mají poslední šanci během 18 repríz od 1. do 18. června.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2023
Smetanovská mince se zlatým zvukem. Dvě stě let zakladatele české hudby neslavíme jen na podiích

Smetanovská mince se zlatým zvukem. Dvě stě let zakladatele české hudby neslavíme jen na podiích

3. 11. 2023 • Filip Tomášek

Blížící se Rok české hudby nabídne bohatou oslavu české hudební tradice. Je však také příležitostí pro unikátní projekty přesahující koncertní pódia či výroční nahrávky. K jubileu Bedřicha Smetany vzniká jedinečná edice pamětních zlatých mincí, které podpoří i Českou filharmonii. A pozor, budou opravdu vzácné!

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2023
Kam míří hudební mládí z Rudolfina

Kam míří hudební mládí z Rudolfina

15. 9. 2023 • Filip Tomášek

Česká studentská filharmonie je od svého založení v roce 2006 stabilní součástí edukačního cyklu Kroky do nového světa. Orchestr však během let vyrostl ve svébytné těleso, které dokáže profesionálně spolupracovat s nejvyhlášenějšími dirigenty a obstojí i v rámci dospělých programů České filharmonie.

Číst článek
Magazín číslo 2 / 2023
Průvodci příští sezonou v Rudolfinu budou András Schiff a Julia Fischer

Průvodci příští sezonou v Rudolfinu budou András Schiff a Julia Fischer

12. 4. 2023 • Lucie Maňourová

V uplynulých dnech zveřejnila Česká filharmonie program své 128. koncertní sezony, do níž patří i věčně o rok starší 129. sezona Českého spolku pro komorní hudbu. Na co se můžeme od září 2023 do června 2024 těšit?

Číst článek

Podcast Ladírna: Rusalka jako drama padlých andělů

14. 9. 2022 • Boris Klepal

„Jestli je nějaká démonická bytost typická pro naši zemi, tak je to Vodník,“ říká etnolog Petr Janeček. Česká filharmonie připravuje na září tři koncertní provedení opery Rusalka v rámci festivalu Dvořákova Praha – proto jsme v Ladírně mluvili o nadpřirozených postavách, které v ní vystupují. Jak se vyvíjel jejich obraz, kdy se jich lidé přestali bát a proč je topinka lepší než obyčejný chleba?

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2022
Česká filharmonie zpět na cestách: Evropské turné ve znamení rezidencí a české hudby

Česká filharmonie zpět na cestách: Evropské turné ve znamení rezidencí a české hudby

28. 4. 2022 • Tereza Šindlerová

Po dvou letech, téměř na den přesně, se Česká filharmonie 3. března 2022 opět vydala na velké evropské turné. V průběhu čtrnácti dní navštívil první český orchestr se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem pět měst a odehrál deset koncertů na prestižních pódiích starého kontinetu. Publiku v Berlíně a Essenu se Česká filharmonie představila jako jedinečný interpret Smetanovy Mé vlasti. Ve Vídni, Hamburku a Londýně se jí pak dostalo privilegia vystoupit v rámci vícedenních rezidencí, a mohly tak zaznít i méně známé skladby českého repertoáru.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2022
Ve znamení Mahlera, Schumanna a podpory mladých talentů. Představujeme novou sezonu

Ve znamení Mahlera, Schumanna a podpory mladých talentů. Představujeme novou sezonu

28. 4. 2022 • Lucie Maňourová

Na podzim zahájí Česká filharmonie 127. sezonu a Český spolek pro komorní hudbu svou 128. sezonu. Společně sladěný program přinese hvězdná jména, intimitu komorního soustředění i interaktivní tvoření na edukačních projektech.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2022
Ve třiceti začínala znovu od začátku. Nyní se Asmik Grigorjan chystá na Rusalku s Českou filharmonií

Ve třiceti začínala znovu od začátku. Nyní se Asmik Grigorjan chystá na Rusalku s Českou filharmonií

28. 4. 2022 • Boris Klepal

„Nebojím se ničeho. Zvláště ne věcí, které nemohu změnit,“ říká o sobě litevsko-arménská sopranistka Asmik Grigorjan, která mezi své zásadní role počítá také Rusalku. V září ji provede s Českou filharmonií hned třikrát v rámci festivalu Dvořákova Praha.

Číst článek
Magazín číslo 2 / 2022
Zachytit podstatu hudby: nahrávky České filharmonie mají nový domov

Zachytit podstatu hudby: nahrávky České filharmonie mají nový domov

3. 3. 2022 • Filip Tomášek

Dirigenti i hostující sólisté často hovoří o specifickém zvuku České filharmonie. Potvrzují tak to, co naživo slýchávají návštěvníci koncertů v Rudolfinu, či publikum během zájezdů. Jak ale toto unikum věrohodně přenést na nahrávku? A jak výsledek dostat k příznivcům klasické hudby doslova z celé planety? To první je úkolem zkušených zvukových mistrů. Druhou část úkolu dokáže splnit pečlivě vybrané vydavatelství, které záznamu poskytne adekvátní péči. Nově je nyní hudba prvního českého orchestru „doma“ u prestižního labelu Pentatone.

Číst článek
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6