Není koncert v Carnegie jako koncert v Carnegie. S Robertem Hančem o plánování zájezdů České filharmonie

Není koncert v Carnegie jako koncert v Carnegie. S Robertem Hančem o plánování zájezdů České filharmonie

27. 10. 2023 • Jakub Kožíšek

Česká filharmonie vyrazila na třítýdenní turné do Asie. Tisíce zahraničních posluchačů osloví také v příštím roce, kdy plánuje březnový zájezd po Evropě a na podzim cestu do Spojených států a Kanady. Získat termíny ve slavných sálech je přitom stále těžší, z finančních důvodů ubývá příležitostí a konkurenční boj zesiluje. Jaký mají Japonci hudební vkus, kdy Česká filharmonie zahraje v Hongkongu nebo v Opavě a jak se domlouvá velká rezidence v Carnegie Hall, v rozhovoru vypráví umělecký ředitel a generální manažer České filharmonie Robert Hanč.

Číst článek
Magazín číslo 2 / 2023
„Osobní setkání se Schubertem by mohlo všechno zkazit,“ představuje si tenorista Ian Bostridge

„Osobní setkání se Schubertem by mohlo všechno zkazit,“ představuje si tenorista Ian Bostridge

12. 4. 2023 • Dina Šnejdarová

Málokdo se umí vyjadřovat tak úsporně a na rozdíl od mnoha svých pěveckých kolegů nehýří historkami. S rychlostí, jakou by mu záviděl snad i Mozart, vystřelí jasnou odpověď – a víc z něj nedostanete. Britský tenorista Ian Bostridge, hvězda komorních recitálů, operního i oratorního repertoáru, provede 23. dubna v Rudolfinu písňový cyklus Zimní cesta svého kmenového autora Franze Schuberta.

Číst článek
Magazín číslo 2 / 2023
„Na koncerty jsme chodili s taškou sbalenou do porodnice“

„Na koncerty jsme chodili s taškou sbalenou do porodnice“

12. 4. 2023 • Pavla Pisárová

Manželé Hlaváčkovi patří k nejvěrnějším abonentům České filharmonie. Na koncerty do Rudolfina pravidelně chodí už desítky let. V roce 1966 dokonce s taškou sbalenou na urychlený přesun do porodnice. Čekali totiž narození druhého dítka. To ale počkalo až na konec koncertů.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2023
Peter Jarůšek: Všechno, co o hudbě vím, jsem se naučil v kvartetu

Peter Jarůšek: Všechno, co o hudbě vím, jsem se naučil v kvartetu

8. 2. 2023 • Alena Sojková

Jednu z letošních řad Českého spolku pro komorní hudbu ovlivňují umělecké představy Petera Jarůška. Violoncellista Pavel Haas Quartet se dramaturgicky spolupodílí na třech koncertech a ke spolupráci si přizval řadu renomovaných domácích i zahraničních umělců – například klavíristu Borise Giltburga, houslistu Dalibora Karvaye, violoncellistku Michaelu Fukačovou, violistu Simona Gramagliu či členy Pavel Haas Quartet.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2023
Možná jsem na hudbě závislý. Na pustý ostrov bych si vzal Loutnu českou

Možná jsem na hudbě závislý. Na pustý ostrov bych si vzal Loutnu českou

8. 2. 2023 • Pavla Pisárová

Tomáš Páv navštívil svůj první koncert České filharmonie na začátku 60. let s jedním z rodičů. Abonentky zdědil po svém otci jako „rodinné stříbro“ a koncerty navštěvuje dodnes. Říká, že s maminkou poslouchali Českou mši vánoční i o letních prázdninách. Zajímalo nás, co z něho dělá milovníka klasické hudby a České filharmonie.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2023
Nejdůležitější ve vztahu s dárci je důvěra. O rozvíjejících se fundraisingových aktivitách České filharmonie

Nejdůležitější je důvěra. O rozvíjejícím se fundraisingu České filharmonie

8. 2. 2023 • Jan Průša

O úspěchu České filharmonie na poli filantropie, o štědrosti dárců a o tom, jak se lze vůbec dárcem stát, jsme mluvili s obchodním ředitelem České filharmonie Michalem Medkem a zakladatelem Nadace Via Jiřím Bártou, který s orchestrem dlouhodobě spolupracuje na strategii fundraisingu.

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2022
Semjon Byčkov: Zůstat sám sebou je největší hrdinství

Semjon Byčkov: Zůstat sám sebou je největší hrdinství

28. 11. 2022 • Adéla Dražanová

Na úvod drobná poznámka. Dělat rozhovor se Semjonem Byčkovem je velmi, velmi obtížné. Semjon je totiž fantastický vypravěč. Ať máte hodinu, dvě nebo (čistě teoreticky) celý den, nikdy to nebude dost. Chcete víc. Už po druhé, třetí otázce zjišťujete, že svět kolem vás se rozplynul a existuje pouze ten Semjonův. Přičemž nezáleží na tom, zda maestro vypráví o dětství v Leningradě či o dirigování ve Vídni.

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2022
Hudba mě vtahuje do sebe. Od líbivého Mozarta jsem dospěla k Mahlerovi

Hudba mě vtahuje do sebe. Od líbivého Mozarta jsem dospěla k Mahlerovi

28. 11. 2022 • Pavla Pisárová

Každý druhý měsíc klademe našim nejvěrnějším abonentům stejné otázky, abychom zjistili, co z nich dělá milovníky klasické hudby a České filharmonie. Naší posluchačce Haně Kruisové otevřela cestu ke klasice babička. Hudba se stala nedílnou součástí jejího života, už jako dítě ji fascinoval genius loci Rudolfina. „Co je krásnějšího než odpoledne strávené u ‚Parlamentu‘, u lvů, na schodech a v blízkých parcích na nábřeží? Pouze koncert České filharmonie v Rudolfinu...“ zasní se během rozhovoru.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2022
„Některé skladby jsou radosti, které se odehrají jen jednou a zůstanu s námi celý život“

„Některé skladby jsou radosti, které se odehrají jen jednou a zůstanou s námi celý život“

22. 9. 2022 • Pavla Pisárová

Každý druhý měsíc klademe našim nejvěrnějším abonentům tytéž otázky, abychom zjistili, co z nich dělá milovníky klasické hudby a České filharmonie. „Jedna, dva, tři a už nejsem otec, syn, ani tělo. Jsem jen já a hudba,“ vylíčil nám Petr Maťoška, jeden z nejzanícenějších posluchačů klasiky u nás. V roce 1963 mu sestra se sestřenicí po návratu z vojny koupily jako dárek abonentku. Tehdy to všechno začalo…

Číst článek
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6