Magazín číslo 1 / 2022
Brod, rejdiště, hrob. Náměstí Jana Palacha v proměnách staletí

Brod, rejdiště, hrob. Náměstí Jana Palacha v proměnách staletí

5. 1. 2022 • Jakub Kožíšek

Pražští milovníci klasické hudby mají dvojnásobné štěstí. Nejenže žijí ve městě, kde se muzika po staletí interpretuje na nejvyšší světové úrovni. Navíc, kdykoliv vyjdou z Rudolfina, dojem z doposlouchaného pomáhá dotvořit nádherný pohled na siluetu Hradu, dramaticky stoupající z hladiny nevzrušeně plynoucí Vltavy. Věděli jste, že tento pohled si Pražané codenně vychutnávali dávno před tím, než se hudba vůbec začala v koncertních sálech provozovat?

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2021
Spojení hudbou pokračuje. Rudolfinum vystavuje sochy z rozbitých hudebních nástrojů

Spojení hudbou pokračuje. Rudolfinum vystavuje sochy z rozbitých hudebních nástrojů

11. 11. 2021 • Lenka Čápová

Česká filharmonie použila vysloužilé hudební nástroje k natočení spotu s názvem Spojení hudbou. Jejich fragmenty následně nabídla sochařům Krištofu Kinterovi a Richardu Wiesnerovi. Vznikla tak dvě unikátní díla, která je do konce roku možné spatřit v Rudolfinu.

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2021
Česká filharmonie dynamicky navazuje na mecenáškou tradici

Česká filharmonie dynamicky navazuje na mecenáškou tradici

11. 11. 2021 • Kateřina Tichá

Dynamičnost znamená hybnost nebo energii, pro hudebníka pak značí dynamika stupně zvukové a tónové síly. Právě tak dodávají členové Dynamického klubu energii a sílu České filharmonii a posouvají ji kupředu. Aniž by v rukou drželi hudební nástroj, jejich hlas je ve výsledném zvuku orchestru jasně patrný.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2021
Terasa pro všechny. Rudolfinum se připravuje na ambiciózní renovaci

Terasa pro všechny. Rudolfinum se připravuje na ambiciózní renovaci

22. 9. 2021 • Filip Tomášek

Budova Rudolfina je jedinečným architektonickým dílem, domovem múz, doslova chrámem umění. Ne všechny zdejší prostory jsou však návštěvníkům přístupné. Platí to prozatím i pro střešní terasu. Situaci by měl změnit plán, jehož cílem jsou významné stavební úpravy terasy a její otevření pro širokou veřejnost.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2021
Rudolfinum v příští sezoně ovládnou hvězdy, premiéry, ale i bezpečnost

Rudolfinum v příští sezoně ovládnou hvězdy, premiéry, ale i bezpečnost

16. 6. 2021 • Lucie Maňourová, Radek Křižanovský

Yuja Wang, Michael Tilson Thomas, Wayne Marshall, Anne-Sophie Mutter, Frank Peter Zimmermann, Sheku Kanneh-Mason. A samozřejmě Semjon Byčkov, Jakub Hrůša a Tomáš Netopil. Stačí vyjmenovat těchto pár jmen a je jasné, že půjde o hvězdnou sezonu, která má stejně vysoké ambice, jako jakákoli předchozí. To jen aby nedošlo k mýlce, že Česká filharmonie se ve 126. sezoně bude opatrně zotavovat z koronavirových útrap. Naopak – koronavirová stopka je za námi a nezbývá než po lodivodsku zvolat: „Plnou parou vpřed!“

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2021
Classical Futures & Česká filharmonie: Mladí hudebníci v (uměleckém) srdci Evropy

Classical Futures & Česká filharmonie: Mladí hudebníci v (uměleckém) srdci Evropy

16. 6. 2021 • Tereza Šindlerová

Sopranistka Elena Stikhina, klavíristé Ingmar Lazar a Adam Laloum nebo trumpetistka Selina Ott. To jsou jen některá jména umělců, kteří v uplynulých třech sezonách vystoupili v koncertních síních pražského Rudolfina. Co mají všichni jmenovaní společného? Ještě jim nebylo pětatřicet, jsou talentovaní, mají našlápnuto na mezinárodní uměleckou kariéru a jejich pražské vystoupení proběhlo pod záštitou evropského grantového programu Classical Futures.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2021
Trefit do správné šatny. Salonky v Rudolfinu mají nová jména

Trefit do správné šatny. Salonky v Rudolfinu mají nová jména

16. 6. 2021 • Jitka Herčíková

Když bychom vás pozvali do Rudolfina na setkání v Ančerlově salonku, věděli byste, kde jej hledat? Dokázali byste říct, k jakému účelu slouží Bělohlávkův salonek a které místnosti se domácky říká „Kubelička“? Pokud se vám zdá, že jste tyto názvy dosud neslyšeli, rozhodně se nemusíte bát, že jsme je před vámi tajili. Mnozí návštěvníci „chrámu umění“ měli možnost si salonky při různých příležitostech prohlédnout, ale pod jinými názvy.

Číst článek
Czech Phil Media transportují Dvořákovu síň na každý displej

Czech Phil Media transportují Dvořákovu síň na každý displej

25. 11. 2020 • Jakub Kožíšek

V Rudolfinu naplno propuklo třetí tisíciletí. Česká filharmonie výrazně expandovala do světa moderních technologií, výsledkem čehož je projekt Czech Phil Media. Ten zastřešuje především provoz nového audiovizuálního studia ve Dvořákově síni Rudolfina a cestu zaznamenaných materiálů na displeje televizí, počítačů, tabletů či telefonů hudbymilovného publika. Možnost nabídnout divákům přímý přenos koncertu se v době zavřených sálů ukázala jako nedocenitelná.

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2020
Svoboda, demokracie, vlast a solidarita. Za všech okolností

Svoboda, demokracie, vlast a solidarita. Za všech okolností

12. 11. 2020 • Lucie Maňourová

V posledních letech patřil 17. listopad v Rudolfinu Koncertu ke Dni studentstva. Hlavním dramaturgickým záměrem bylo vyzdvihnout studentskou sounáležitost, mladický elán a odvahu, a to jak výběrem programu a účinkujících, tak cílením na mladé publikum. Letošní plány byly ještě smělejší a vše mělo být jinak. A také je, dokonce hned dvakrát. Pandemie zásadně změnila i novou koncepci českofilharmonického Listopadu, nikoliv však myšlenku vzájemnosti, jíž je zasvěcen.

Číst článek
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6