Magazín číslo 5 / 2022
Vlaky, hotely, ovace a sedm koncertních sálů: Česká filharmonie zahrála Evropě

Vlaky, hotely, ovace a sedm koncertních sálů: Česká filharmonie zahrála Evropě

28. 11. 2022 • Tereza Šindlerová

Česká filharmonie se letos již podruhé vypravila na téměř dvoutýdenní evropské turné. Posluchačům ve Francii, Lucembursku, Belgii a Německu tentokrát přivezla rozmanitý program, který na rozdíl od jarních vystoupení nezahrnoval jedinou českou skladbu. Přesto si čeští filharmonici publikum svým pojetím skladeb Mahlera, Šostakoviče, Haydna a Schumanna zcela podmanili.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2022
Už ani vrz. Dvořákova síň má nové pódium

Už ani vrz. Dvořákova síň má nové pódium

22. 9. 2022 • Jakub Kožíšek

Po třiceti letech se hlavní sál pražského Rudolfina dočkal nových prken slávy. Náročná výměna pódia proběhla během pouhých 30 dnů letní odstávky, speciální dubová prkna se však připravovala měsíce. Výsledkem úsilí zaměstnanců správy Rudolfina a firmy Teak je nejenom potěšení pro oči, ale hlavně pro uši: nová podlaha ani nehlesne.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2022
Česká filharmonie zpět na cestách: Evropské turné ve znamení rezidencí a české hudby

Česká filharmonie zpět na cestách: Evropské turné ve znamení rezidencí a české hudby

28. 4. 2022 • Tereza Šindlerová

Po dvou letech, téměř na den přesně, se Česká filharmonie 3. března 2022 opět vydala na velké evropské turné. V průběhu čtrnácti dní navštívil první český orchestr se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem pět měst a odehrál deset koncertů na prestižních pódiích starého kontinetu. Publiku v Berlíně a Essenu se Česká filharmonie představila jako jedinečný interpret Smetanovy Mé vlasti. Ve Vídni, Hamburku a Londýně se jí pak dostalo privilegia vystoupit v rámci vícedenních rezidencí, a mohly tak zaznít i méně známé skladby českého repertoáru.

Číst článek

„Vášeň k hudbě nechci nikdy ztratit.“ Mladí Romové slaví svůj den

31. 3. 2022 • Petr Kadlec

V pátek 8. dubna 2022 ve 20.15 odvysílá ČT art mimořádný koncert k Mezinárodnímu dni Romů. Duší celého večera je zpěvačka a sbormistryně Ida Kelarová, která se ve spolupráci s Českou filharmonií tentokrát rozhodla dát prostor mladým romským hudebníkům, zpěvákům a tanečníkům. A to v různých žánrech: od romské cimbálové muziky k jazzové hudbě, od tradičního tance až ke klasice.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2022
Z deníku marketérky: Za hudebními talenty napříč Evropou

Z deníku marketérky: Za hudebními talenty napříč Evropou

3. 1. 2022 • Tereza Šindlerová

Dvacet mileniálů, dva roky pandemie a ztracený kufr. Program Classical Futures Europe čtyři sezony pomáhal mladým hudebníkům a hudebnicím klestit cesty na prestižní evropská pódia. Mapujeme radosti a starosti grantového projektu očima marketingové specialistky.

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2021
Spojení hudbou pokračuje. Rudolfinum vystavuje sochy z rozbitých hudebních nástrojů

Spojení hudbou pokračuje. Rudolfinum vystavuje sochy z rozbitých hudebních nástrojů

11. 11. 2021 • Lenka Čápová

Česká filharmonie použila vysloužilé hudební nástroje k natočení spotu s názvem Spojení hudbou. Jejich fragmenty následně nabídla sochařům Krištofu Kinterovi a Richardu Wiesnerovi. Vznikla tak dvě unikátní díla, která je do konce roku možné spatřit v Rudolfinu.

Číst článek
Magazín číslo 2 / 2021
Harmonie, jež povstala z chaosu zvuků aneb Narozeninová imploze

Harmonie, jež povstala z chaosu zvuků aneb Narozeninová imploze

4. 3. 2021 • Lenka Čápová

Navzdory koronaviru Česká filharmonie nezahálí. Orchestr nahrazuje živé koncerty vystoupeními online a nerezignoval ani na oslavy jubilejní 125. sezony, i když probíhají jinak, než se původně plánovalo. Namísto velkolepých událostí, mimořádných koncertů či dnů otevřených dveří v Rudolfinu Česká filharmonie slaví symbolicky a virtuálně. O to víc se snaží, aby její sdělení měla velký zásah a jejich obsah zdůraznil výjimečnost situace. Právě v tomto duchu se nese narozeninový spot.

Číst článek

„Vzdělání je odvaha říct si, že ještě nejsem hotový.“ Z příprav koncertu A přece se učí!

19. 2. 2021 • Petr Kadlec

Nahlédněte do zákulisí příprav koncertu věnovaného žákům, jejich učitelům a oslavě vzdělání. Vedoucí edukačního oddělení České filharmonie Petr Kadlec vás skrze své zápisky provede přípravami od prvotní myšlenky až po poslední zkoušky před vystoupením. Doufáme, že vám reportáž zprostředkuje krásnou atmosféru vzniku koncertu A přece se učí!

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2020
Svoboda, demokracie, vlast a solidarita. Za všech okolností

Svoboda, demokracie, vlast a solidarita. Za všech okolností

12. 11. 2020 • Lucie Maňourová

V posledních letech patřil 17. listopad v Rudolfinu Koncertu ke Dni studentstva. Hlavním dramaturgickým záměrem bylo vyzdvihnout studentskou sounáležitost, mladický elán a odvahu, a to jak výběrem programu a účinkujících, tak cílením na mladé publikum. Letošní plány byly ještě smělejší a vše mělo být jinak. A také je, dokonce hned dvakrát. Pandemie zásadně změnila i novou koncepci českofilharmonického Listopadu, nikoliv však myšlenku vzájemnosti, jíž je zasvěcen.

Číst článek
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6