Magazín číslo 1 / 2014
Česká filharmonie pořádá Den otevřených dveří v Rudolfinu

Den otevřených dveří

V sobotu 18. října pro vás přesně v 10:00 otvíráme Rudolfinum. V rámci projektu Otevřené Palachovo náměstí jsme společně s dalšími institucemi připravili zajímavý program pro všechny věkové skupiny. Na co všechno se můžete těšit?

Rudolfinum a Česká filharmonie se vám otvírají

Plánek akcí Dne otevřených dveří České filharmonie v Rudolfinu

Během celého dne až do 18:00 hodin budou v budově Rudolfina probíhat tematické prohlídky. Těšit se můžete na filharmonické, architektonické, dětské a technické exkurze. Provázet vás budou hráči České filharmonie, architekt, i samotný správce budovy. Prohlídky začínají od 10.00 hodin vždy s hodinovým intervalem a trvají zhruba 30 min. Nenechte si ujít možnost nahlédnout do dirigentského, sólistického nebo Prezidentského salonku.

 

cisla_1Schody do Rudolfina z Palachovo náměstí / 11.00 – 16.00

Busking stage. Zahrajte si na housle nebo violoncello. K dispozici budou notové party, nazvučení, případně i samotné nástroje.

 

cisla_2 Foyer v 1. patře / 11.00 – 18.00

Výroba dechových nástrojů. Tvořivá dílnička pro děti s lektory a trumpetistou České filharmonie Ladislavem Kozderkou.

 

cisla_3 Dvořákova síň / 10.00 – 18.00 a 19.30

Přes den promítání dokumentu o České filharmonii a Jiřím Bělohlávkovi „Objevování Dvořáka“. V 19.30 komentovaný koncert ČF a Jiřího Bělohlávka pro studenty a mladé posluchač. Program zde

 

Západní salonek / 11.00 – 18.00

Workshopy pro mladé: Slam poetry – vystoupení a workshop 4 básníků a Kreativní sampling neboli samplování klasické hudby (Ableton Push)

 

Nahrávací studio / 11.00 – 18.00

Výklad mistra zvukaře o tajemstvích úspěšné nahrávky společně s ukázkami mixáže.

 

Sukova síň / 10.00 – 17.00

Program pro rodiče s dětmi s perkusistou Pavlem Polívkou (2x) a smyčcovým kvartetem (2x). V přestávkách hraje Jazzband ČF (3x).

 

Sloupový sál a kavárna / 10.30 – 18.00

K poslechu vám budou během dne pravidelně hrát Cimbálová muzika České filharmonie a České filharmonické kvarteto.

 

Dvorana / 11.00 – 18.00

Přijďte se vyfotografovat s filharmonickými rekvizitami. Jestlipak vám na fotce bude slušet frak? A dodá vám taktovka vážnosti?

 

Houslařská dílna / 11.00 – 18.00

Výklad mistra houslaře Jana Slípky přímo v jeho království. Jak se housle vyrábí? Co pan houslař nejčastěji opravuje?

 

Galerie Rudolfinum / 10.00 – 18.00

Volný vstup na výstavu Galerie Rudolfinum „Ana Mendieta: Traces / Stopy“

 

Den otevřených dveří je součástí projektu OpenSquare — Otevřené Palachovo náměstí.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6