1 / 6
Magazín číslo 1 / 14
Josef Suk - smuteční symfonie Asrael

Josef Suk pod křídly anděla smrti

Dílo má tehdy oprávněnost, když tvůrce může přesvědčivě podati útěchu trpícím, a že to může jen tehdy, když zakusí sám velikou bolest a v ní se očistí. A začínám »Asraelem«; chápeš, co jsem musel procítiti, než jsem se dostal k závěrečnému C dur? Ne, to není jen dílo bolesti, to je dílo nadlidské energie. Josef Suk Otakaru Šourkovi, Praha 25. května 1921

číst článek
Magazín číslo 1 / 14
Klavírista Behzod Abduraimov

Na klavír hraje Behzod Abduraimov

Ve čtvrtek a pátek 2. a 3. října zahajujeme novou, tentokrát již 119. sezonu. Na obou zahajovacích koncertech přivítáme mladou hvězdu klavírního nebe, Behzoda Abduraimova. Proč právě jeho? Na to a mnohé další jsme se vyptali kolegy-klavíristy Davida Marečka, generálního ředitele České filharmonie.

číst článek
Magazín číslo 1 / 14
Jan Slípka - houslař České filharmonie

U mistra houslaře

Nad Prahou je rozkročen parný, pozdně srpnový den. Útrobami Rudolfina se rozléhá drnčení vrtaček a dělníci spěchají sem a tam labyrintem podzemních chodeb. Prázdninová rekonstrukce zázemí se šťastně chýlí ke konci. A my právě směřujeme do klidného hájemství pana Slípky, mistra houslaře.

číst článek
Magazín číslo 1 / 14
Česká filharmonie pořádá Den otevřených dveří v Rudolfinu

Den otevřených dveří

V sobotu 18. října pro vás přesně v 10:00 otvíráme Rudolfinum. V rámci projektu Otevřené Palachovo náměstí jsme společně s dalšími institucemi připravili zajímavý program pro všechny věkové skupiny. Na co všechno se můžete těšit?

číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2019
ISSN: 2533-6940
Zavřít