1 / 6

Tomáš Pospíchal

Magazín číslo 2 / 14
Záznam koncertu České filharmonie prostřednictvím 24 GoPro kamer

Česká filharmonie na těsno – koncert pohledem GoPro kamer

Provedení hudební skladby, to je jako sportovní utkání. Energií nabité pasáže i chvíle uvolnění; jeden nástroj střída druhý, chvilku spolupracují, chvíli hrají sólo... Jaké to je být přímo uprostřed dění, pohlcený akcí? Filharmonici a dirigent Manfred Honeck vybavili sebe i své nástroje moderní snímací technikou a vzniklo netradiční video.

číst článek
Česká filharmonie na turné ve Spojených státech amerických

Česká filharmonie a turné po USA

Právě v těchto dnech absolvuje Česká filharmonie turné po USA, které vyvrcholí 17. listopadu koncertem ve washingtonské Národní katedrále. Den před tím zahrají filharmonici ve slavné Carnegie Hall neméně slavnou Novosvětskou Antonína Dvořáka. S předchozími turné za Atlantik vás seznámí náš článek.

číst článek
První přenos do kin orchestru České filharmonie

První přenos České filharmonie do kin ve fotografiích

V sobotu 25. října proběhl vůbec první kinopřenos koncertu České filharmonie. Sály městských i soukromých kin se krátce po 15. hodině rozezněly skladby Leoše Janáčka a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Po přestávce pak na diváky čekal tahák programu, Dvořákova Novosvětská.

číst článek
Magazín číslo 1 / 14
Česká filharmonie pořádá Den otevřených dveří v Rudolfinu

Den otevřených dveří

V sobotu 18. října pro vás přesně v 10:00 otvíráme Rudolfinum. V rámci projektu Otevřené Palachovo náměstí jsme společně s dalšími institucemi připravili zajímavý program pro všechny věkové skupiny. Na co všechno se můžete těšit?

číst článek
Zavřít