Tereza Šindlerová

Magazín číslo 3 / 2023
Rok se čtyřkou na konci aneb Dvořák napříč zeměkoulí i na internetu

Rok se čtyřkou na konci aneb Dvořák napříč zeměkoulí i na internetu

15. 9. 2023 • Tereza Šindlerová

Každých deset let, už od roku 1924, postihne české kultury milovné společenství malá posedlost. Čtyřky na konci letopočtů už téměř sto let indikují Rok české hudby. Ten nadcházející připomene nejen jubilanta Bedřicha Smetanu, ale také Antonína Dvořáka, jednoho z otců České filharmonie. Právě jeho dílu zasvětí první český orchestr svou 128. a 129. sezonu. Bude znít od Tokia po New York a možná ještě dál. Stačí, pokud tam „naladíte“ YouTube.

Číst článek

Ladírna: Šest způsobů, jak proměnit Pavel Haas Quartet

17. 2. 2023 • Tereza Šindlerová

„Koncert v Rudolfinu pro nás vždy představuje vyvrcholení sezóny,“ říká Peter Jarůšek. Jako kurátor připravil v této sezóně jednu řadu koncertů Českého spolku poro komorní hudbu, jako violoncellista Pavel Haas Quarteta na dvou z nich také sám vystoupí.

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2022
Vlaky, hotely, ovace a sedm koncertních sálů: Česká filharmonie zahrála Evropě

Vlaky, hotely, ovace a sedm koncertních sálů: Česká filharmonie zahrála Evropě

28. 11. 2022 • Tereza Šindlerová

Česká filharmonie se letos již podruhé vypravila na téměř dvoutýdenní evropské turné. Posluchačům ve Francii, Lucembursku, Belgii a Německu tentokrát přivezla rozmanitý program, který na rozdíl od jarních vystoupení nezahrnoval jedinou českou skladbu. Přesto si čeští filharmonici publikum svým pojetím skladeb Mahlera, Šostakoviče, Haydna a Schumanna zcela podmanili.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2022
Česká filharmonie zpět na cestách: Evropské turné ve znamení rezidencí a české hudby

Česká filharmonie zpět na cestách: Evropské turné ve znamení rezidencí a české hudby

28. 4. 2022 • Tereza Šindlerová

Po dvou letech, téměř na den přesně, se Česká filharmonie 3. března 2022 opět vydala na velké evropské turné. V průběhu čtrnácti dní navštívil první český orchestr se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem pět měst a odehrál deset koncertů na prestižních pódiích starého kontinetu. Publiku v Berlíně a Essenu se Česká filharmonie představila jako jedinečný interpret Smetanovy Mé vlasti. Ve Vídni, Hamburku a Londýně se jí pak dostalo privilegia vystoupit v rámci vícedenních rezidencí, a mohly tak zaznít i méně známé skladby českého repertoáru.

Číst článek
Podcast Ladírna: O ženách v České filharmonii

Podcast Ladírna: O ženách v České filharmonii

8. 3. 2022 • Tereza Šindlerová

Pozvání do Ladírny přijala harfistka Barbara Pazourová. Do České filharmonie přišla už v roce 1985 coby dvaadvacetiletá studentka pražské Akademie múzických umění. Aktuálně nejdéle působící filharmonička spojila s prvním českým orchestrem prakticky celý svůj profesní život.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2022
Z deníku marketérky: Za hudebními talenty napříč Evropou

Z deníku marketérky: Za hudebními talenty napříč Evropou

3. 1. 2022 • Tereza Šindlerová

Dvacet mileniálů, dva roky pandemie a ztracený kufr. Program Classical Futures Europe čtyři sezony pomáhal mladým hudebníkům a hudebnicím klestit cesty na prestižní evropská pódia. Mapujeme radosti a starosti grantového projektu očima marketingové specialistky.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2021
Leningradská symfonie: Hudba za každého, kdo zahynul

Leningradská symfonie: Hudba za každého, kdo zahynul

22. 9. 2021 • Tereza Šindlerová

Dvěma koncerty na konci září zahájí Česká filharmonie 126. sezonu. Sedmou symfonii Dmitrije Šostakoviče zahraje pod taktovkou svého šéfdirigenta Semjona Byčkova, rodáka z Leningradu, který má tuto skladbu spojenou s příběhem svých rodičů.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2021
Classical Futures & Česká filharmonie: Mladí hudebníci v (uměleckém) srdci Evropy

Classical Futures & Česká filharmonie: Mladí hudebníci v (uměleckém) srdci Evropy

16. 6. 2021 • Tereza Šindlerová

Sopranistka Elena Stikhina, klavíristé Ingmar Lazar a Adam Laloum nebo trumpetistka Selina Ott. To jsou jen některá jména umělců, kteří v uplynulých třech sezonách vystoupili v koncertních síních pražského Rudolfina. Co mají všichni jmenovaní společného? Ještě jim nebylo pětatřicet, jsou talentovaní, mají našlápnuto na mezinárodní uměleckou kariéru a jejich pražské vystoupení proběhlo pod záštitou evropského grantového programu Classical Futures.

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2020
Hudba nám vždy otevře nové brány, říká Tomáš Netopil

Hudba nám vždy otevře nové brány, říká Tomáš Netopil

12. 11. 2020 • Tereza Šindlerová

Během sezony se doma příliš neohřeje, a tak i na naše otázky odpovídal hlavní hostující dirigent České filharmonie Tomáš Netopil na dálku, někde na cestě mezi Ženevou, kde na konci října uvedl Janáčkovu Věc Makropulos, a pracovně domovským Essenem.

Číst článek
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6