Ladírna: Šest způsobů, jak proměnit Pavel Haas Quartet

„Koncert v Rudolfinu pro nás vždy představuje vyvrcholení sezóny,“ říká Peter Jarůšek. Jako kurátor připravil v této sezóně jednu řadu koncertů Českého spolku poro komorní hudbu, jako violoncellista Pavel Haas Quarteta na dvou z nich také sám vystoupí.

V rozhovoru s Terezou Šindlerovou se svěřuje s nechutí k cestování, kterou jako odměna vyvažují krásné koncerty. Nechává posluchače nahlédnout do organizace turné, výběru repertoáru, ale také do osobních vztahů v souboru. Samotný život v uzavřené skupině čtyř lidí nemusí být vždy jednoduchý a je potřeba jej zvládnout se stejnou virtuozitou jako partitury.

 

Podcast si poslechněte zde:

Ladírna · Šest způsobů, jak proměnit Pavel Haas Quartet

 

Pavel Haas Quartet se v Rudolfinu představí na koncertech 22. února a 12. dubna. V obou případech se bude jednat o různě rozšířené sestavy. V únoru se k haasovcům přidají hráč na bicí nástroje Martin Opršál a dále zakládající člen souboru, violista Pavel Nikl. V dubnu se vynikající kvarteto stane základem až devítičlenného ansámblu.

 

 

Tradice domácích smyčcových kvartet stála u samotných kořenů fenoménu zvaného v zahraničí „czech sound“. České kvarteto, Vlachovo či Smetanovo kvarteto mají zvuk mezinárodně uznávaných legend. Pavel Haas Quartet patří k těm, kteří dnes na starou tradici navazují ve špičkové současné podobě.

 

 
Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6