Magazín číslo 1 / 2015
Rudolfinum - pohled z půdy budovy na pódium a hlediště Dvořákovy síně

Rudolfinum neznámé

Rudolfinum každodenní, plné zaměstnanců, to je něco jiného než foyer a hudební síně těsně před večerními koncerty. Od podzemí až po půdu žijí si jednotlivé části budovy svým skrytým životem. Prohlédněte si místa, kam se jen tak běžně nepodíváte.

Prostory, kam se může dostat návštěvník koncertu nebo Galerie Rudolfinum, tvoří kolem 50 % celkového objemu budovy. Ta druhá, neméně zajímavá polovina je plná místností a chodeb s rozmanitými účely a funkcemi.

Zkušebny, šatny, ladírny, kanceláře, sklady, strojovny, půda… Některé z těchto míst jsme navštívili jednoho krásného pátečního dopoledne. Průvodci nám byli ti nejpovolanější z povolaných – zaměstnanec velína budovy Vladimír Souček a pan architekt Lukáš Duchek.

Komentáře
  • Z.Tomášová, 25. 6. 2015

    Pohledy do zákulisí Rudolfina, kam chodím pravidelně na koncerty Symfonického orchestru Českého rozhlasu a občas i na ČF mě nadchly. Díky!

    Odpovědět
  • K. Skočilová, 10. 7. 2015

    Skvělý nápad, parádní provedení, fotky i komentář! Děkuji 🙂

    Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6