1 / 6
Magazín číslo 1 / 15
Česká filharmonie a její 120. sezona

Hudební zajímavosti a „nej“ 120. sezony

Na sezonu hudebního tělesa se můžete dívat všelijak. My jsme se na tu letošní filharmonickou podívali optikou čísel, zajímavostí a nejrůznějších „nej“. Kolik kilometrů orchestr procestuje, jakou nejstarší a nejnovější skladbu zahraje a který nejoceňovanější sólista s ním letos vystoupí?

číst článek
Magazín číslo 1 / 15
Magdalena Kožená

Magdalena Kožená – rezidenční umělkyně 120. sezony

Česká filharmonie přizvala do nadcházející sezony Magdalenu Koženou jako svou rezidenční umělkyni. Kromě abonentního orchestrálního koncertu vystoupí v písňovém recitálu, s komorním ansámblem a představí se také ve speciálním poloscénickém programu.

číst článek
Magazín číslo 1 / 15
Rudolfinum - pohled z půdy budovy na pódium a hlediště Dvořákovy síně

Rudolfinum neznámé

Rudolfinum každodenní, plné zaměstnanců, to je něco jiného než foyer a hudební síně těsně před večerními koncerty. Od podzemí až po půdu žijí si jednotlivé části budovy svým skrytým životem. Prohlédněte si místa, kam se jen tak běžně nepodíváte.

číst článek
Magazín číslo 1 / 15
Hudební archiv České filharmonie

Z hudebního archivu České filharmonie

Co si představíte pod pojmem hudební archiv České filharmonie? Jistě místo plné historických zajímavostí a pokladů, kde je pořád co objevovat. Možná vidíte pracovníky, kteří jsou zalezlí kdesi v suterénu, oblečeni do pracovních plášťů, na kterých se zvolna usazuje prach z historie našeho předního orchestru. A jaká je skutečnost?

číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2019
ISSN: 2533-6940
Zavřít