Magazín číslo 1 / 2015
Česká filharmonie a její 120. sezona

Hudební zajímavosti a „nej“ 120. sezony

Na sezonu hudebního tělesa se můžete dívat všelijak. My jsme se na tu letošní filharmonickou podívali optikou čísel, zajímavostí a nejrůznějších „nej“. Kolik kilometrů orchestr procestuje, jakou nejstarší a nejnovější skladbu zahraje a který nejoceňovanější sólista s ním letos vystoupí?

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2015
Magdalena Kožená

Magdalena Kožená – rezidenční umělkyně 120. sezony

Česká filharmonie přizvala do nadcházející sezony Magdalenu Koženou jako svou rezidenční umělkyni. Kromě abonentního orchestrálního koncertu vystoupí v písňovém recitálu, s komorním ansámblem a představí se také ve speciálním poloscénickém programu.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2015
Rudolfinum - pohled z půdy budovy na pódium a hlediště Dvořákovy síně

Rudolfinum neznámé

Rudolfinum každodenní, plné zaměstnanců, to je něco jiného než foyer a hudební síně těsně před večerními koncerty. Od podzemí až po půdu žijí si jednotlivé části budovy svým skrytým životem. Prohlédněte si místa, kam se jen tak běžně nepodíváte.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2015
Hudební archiv České filharmonie

Z hudebního archivu České filharmonie

Co si představíte pod pojmem hudební archiv České filharmonie? Jistě místo plné historických zajímavostí a pokladů, kde je pořád co objevovat. Možná vidíte pracovníky, kteří jsou zalezlí kdesi v suterénu, oblečeni do pracovních plášťů, na kterých se zvolna usazuje prach z historie našeho předního orchestru. A jaká je skutečnost?

Číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2024
ISSN: 2533-6940
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6