1 / 6
zpět na výpis
Magazín číslo 1 / 2015
Česká filharmonie a její 120. sezona

Hudební zajímavosti a „nej“ 120. sezony

Na sezonu hudebního tělesa se můžete dívat všelijak. My jsme se na tu letošní filharmonickou podívali optikou čísel, zajímavostí a nejrůznějších „nej“. Kolik kilometrů orchestr procestuje, jakou nejstarší a nejnovější skladbu zahraje a který nejoceňovanější sólista s ním letos vystoupí?

Ceska-filharmonie-nej-120-sezony

Komentáře
 • Jana Dvořáková 21/6/2015

  Jsem posluchačkou ČF od r.1945.Pamatuji R.Kubelíka na počátcích jeho hudební kariéry. Říkali jsme mu „housslový klíč“ když dirigoval na Bertramce komorní hudbu.Jsem příznivkyní preludií abonentních koéncertů Jsou důznorodá, avšak vždy zajímavé, od zahranořnívh solistů a dirigentů, až k Tom.Volkovi a jeho W.A.Mozartovi. Přesvědčena o stopající kvalitě abonentních koncertů kazdým rokem, přeji ČF další a další úspachyv ČR i v zahrabičí. Děkuji zato, že máme tolik krásné hudby za přijatelnou cenu předplatného.Češi žijící po celém světě nám Vás závidějí. Díky
  Mgr Jana Dvořáková

  Odpovědět
  • admin 22/6/2015

   A my Vám, paní Dvořáková, moc děkujeme za dlouhodobou přízeň i krásný komentář. Je-li Česká filharmonie, jak se říká, českým kulturním pokladem, pak pro filharmonii jsou zase pokladem příznivkyně a příznivce jako Vy.

   Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Zavřít