1 / 6
zpět na výpis
Magazín číslo 5 / 2018
Video z turné České filharmonie po USA v roce 2018

Vizuální symfonie: 8 videodeníků z turné České filharmonie

12 koncertů, 10 měst, 8 videodeníků. Na přelomu října a listopadu 2018 vyrazila Česká filharmonie s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem na výjimečné Zahajovací turné do Londýna a Spojených států amerických. Najděte si 20 minut času a zažijte atmosféru, která se už nebude opakovat.

Videodeník I  / Londýn volá (24. 10. 2018)

Všechny cesty vedou do Londýna. První český orchestr v čele se Semjonem Byčkovem vyráží vstříc hudební oslavě československé nezávislosti v britské Royal Academy of Music. Velké zahajovací turné České filharmonie právě začíná.

 

Videodeník II / Těsně před bouří (Londýn, 24. 10. 2018)

Napětí, soustředěnost, zábava i pohoda. Neopakovatelná atmosféra těsně před koncertem v Londýně. Večer patří dílu Antonína Dvořáka, konkrétně Violoncellovému koncertu h moll s Alisou Weilerstein a Sedmé symfonii, kterou Dvořák ve světové premiéře dirigoval právě v Londýně v roce 1885.

 

Videodeník III / New York, New York (26. 10. 2018)

Orchestr stojí před obrovskou výzvou. Na programu jsou dva koncerty v legendární Carnegie Hall a jeden ve Velkém sále České národní budovy. Vzniká nejemotivnější video z celé série. Klid v New Yorku. Od Dvořáka. V podání Davida Marečka a Alisy Weilerstein. Na chvíli zpomalte, zastavte se, pusťte si video. Poslouchejte.

 

Videodeník IV / Jedna na cestu (Washington, 29. 10. 2018)

Návrat do hlavního města USA po 22 letech. Panuje napětí a soustředěnost. Hudebníkům jste v patách, dýcháte jim na záda. Společně s nimi vstupujete do prestižního Kennedyho centra a jste ohromeni. Koncert, na němž vedle Dvořákovy Sedmé symfonie a Violoncellového koncertu h moll zazní ještě Double pro orchestr Luboše Fišera, je doslova za dveřmi.

 

Videodeník V / Den v životě (East Lansing, Michigan, 30. 10. 2018)

Navštivte koncertní sál, o němž se píše jako o místu, které inspiruje mysl a dokáže pohnout duší. Česká filharmonie mu dominuje s nesmrtelným odkazem Antonína Dvořáka. Sledujte povznášející příběh hudby z amerického East Lansingu. Jen ten trik s houslemi doma raději nezkoušejte.

 

Videodeník VI / Z nového světa (Chicago, 4. 11. 2018)

Strhující zážitek, který vám vezme dech během 59 vteřin. Nejdynamičtější video z naší série odhaluje, s jakou vervou a (ne)představitelnou energií orchestr provádí Dvořákovu „Novosvětskou“ v srdci velkolepého Symphony Center v Chicagu.

 

Videodeník VII / Krok do neznáma (Costa Mesa, Kalifornie, 7. – 8. 11. 2018)

Do vystoupení v omračující Segerstrom Concert Hall zbývá jedna jediná minuta. Vidíte vápencové i skleněné fasády, oslňují vás zářivé krystaly, vnímáte ocel, samet, eleganci v každém detailu. Nástroje jsou připravené, sál jako z jiného světa tepe nedočkavostí. Stačí se nadechnout…a udělat poslední krok.

 

Videodeník VIII / Velké finále (Davis, Kalifornie, 12. 11. 2018)

Každá cesta má svůj začátek i svůj konec. Toto je poslední kapitola z velkého hudebního příběhu, který Česká filharmonie začala psát v Londýně a dokončila v USA. Emočně vypjatému závěru vládne jeden z nejkrásnějších klavírních koncertů historie. Na piano hraje Kirill Gerstein. Konec, který nemohl být silnější.

 

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Zavřít