Magazín číslo 5 / 2018
Video z turné České filharmonie po USA v roce 2018

Vizuální symfonie: 8 videodeníků z turné České filharmonie

12 koncertů, 10 měst, 8 videodeníků. Na přelomu října a listopadu 2018 vyrazila Česká filharmonie s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem na výjimečné Zahajovací turné do Londýna a Spojených států amerických. Najděte si 20 minut času a zažijte atmosféru, která se už nebude opakovat.

Videodeník I  / Londýn volá (24. 10. 2018)

Všechny cesty vedou do Londýna. První český orchestr v čele se Semjonem Byčkovem vyráží vstříc hudební oslavě československé nezávislosti v britské Royal Academy of Music. Velké zahajovací turné České filharmonie právě začíná.

 

Videodeník II / Těsně před bouří (Londýn, 24. 10. 2018)

Napětí, soustředěnost, zábava i pohoda. Neopakovatelná atmosféra těsně před koncertem v Londýně. Večer patří dílu Antonína Dvořáka, konkrétně Violoncellovému koncertu h moll s Alisou Weilerstein a Sedmé symfonii, kterou Dvořák ve světové premiéře dirigoval právě v Londýně v roce 1885.

 

Videodeník III / New York, New York (26. 10. 2018)

Orchestr stojí před obrovskou výzvou. Na programu jsou dva koncerty v legendární Carnegie Hall a jeden ve Velkém sále České národní budovy. Vzniká nejemotivnější video z celé série. Klid v New Yorku. Od Dvořáka. V podání Davida Marečka a Alisy Weilerstein. Na chvíli zpomalte, zastavte se, pusťte si video. Poslouchejte.

 

Videodeník IV / Jedna na cestu (Washington, 29. 10. 2018)

Návrat do hlavního města USA po 22 letech. Panuje napětí a soustředěnost. Hudebníkům jste v patách, dýcháte jim na záda. Společně s nimi vstupujete do prestižního Kennedyho centra a jste ohromeni. Koncert, na němž vedle Dvořákovy Sedmé symfonie a Violoncellového koncertu h moll zazní ještě Double pro orchestr Luboše Fišera, je doslova za dveřmi.

 

Videodeník V / Den v životě (East Lansing, Michigan, 30. 10. 2018)

Navštivte koncertní sál, o němž se píše jako o místu, které inspiruje mysl a dokáže pohnout duší. Česká filharmonie mu dominuje s nesmrtelným odkazem Antonína Dvořáka. Sledujte povznášející příběh hudby z amerického East Lansingu. Jen ten trik s houslemi doma raději nezkoušejte.

 

Videodeník VI / Z nového světa (Chicago, 4. 11. 2018)

Strhující zážitek, který vám vezme dech během 59 vteřin. Nejdynamičtější video z naší série odhaluje, s jakou vervou a (ne)představitelnou energií orchestr provádí Dvořákovu „Novosvětskou“ v srdci velkolepého Symphony Center v Chicagu.

 

Videodeník VII / Krok do neznáma (Costa Mesa, Kalifornie, 7. – 8. 11. 2018)

Do vystoupení v omračující Segerstrom Concert Hall zbývá jedna jediná minuta. Vidíte vápencové i skleněné fasády, oslňují vás zářivé krystaly, vnímáte ocel, samet, eleganci v každém detailu. Nástroje jsou připravené, sál jako z jiného světa tepe nedočkavostí. Stačí se nadechnout…a udělat poslední krok.

 

Videodeník VIII / Velké finále (Davis, Kalifornie, 12. 11. 2018)

Každá cesta má svůj začátek i svůj konec. Toto je poslední kapitola z velkého hudebního příběhu, který Česká filharmonie začala psát v Londýně a dokončila v USA. Emočně vypjatému závěru vládne jeden z nejkrásnějších klavírních koncertů historie. Na piano hraje Kirill Gerstein. Konec, který nemohl být silnější.

 

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6