Ondřej Čížek

Magazín číslo 5 / 2019
Dirigent Jiří Bělohlávek

Křehkost, která tvoří zázraky: Rozhovor s dokumentaristou Romanem Vávrou o Jiřím Bělohlávkovi

1. 11. 2019 • Ondřej Čížek

S režisérem Romanem Vávrou o jeho dokumentu „Když já tak rád diriguju…“, který zachycuje poslední fázi života a díla Jiřího Bělohlávka, bývalého šéfdirigenta České filharmonie. O komplikovaném natáčení, o jemném smyslu pro humor a vzájemné důvěře. O postoji ke smrti i nutnosti být sám sebou. A také o velké zranitelnosti, která může přinést něco mimořádného a neopakovatelného.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2019
Projekt Čajkovskij

Projekt Čajkovskij: Velká romantická výprava

3. 9. 2019 • Ondřej Čížek, Lucie Maňourová

Vydavatelství Decca Classics po čtyřiceti letech vydává kompletní cyklus Čajkovského skladeb nahraných Českou filharmonií pod vedením Semjona Byčkova. Rozmáchlá hudební výprava s cílem obsáhnout klíčovou tvorbu génia romantismu trvala přesně čtyři roky, od roku 2015 do roku 2019.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2019
Hana Dvořáková, členka Dynamického klubu České filharmonie v hledišti Dvořákovy síně

Hana Dvořáková: To, čemu fandíte, je dobré podpořit

3. 9. 2019 • Filip Tomášek, Ondřej Čížek

V Dynamickém klubu České filharmonie, který již třetím rokem sdružuje mecenáše, lze natrefit na zajímavé osobnosti, které ke své vášni (hudbě) a podpoře prvního českého orchestru přistupují s elegancí, srdcem, často i s vrozenou skromností a především až nakažlivým nadšením. Každý z členů klubu navíc zosobňuje individuální příběh, životní i profesní, jehož detailům je fascinující naslouchat.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2019
Grafika Leonard Bernstein

Leonard Bernstein: A od té doby bylo písmeno h vždy Havel

27. 6. 2019 • Ondřej Čížek

Vstupujete do stroje času a necháváte se přenášet do dávné i nedávné minulosti. Ocitáte se v hudebním srdci Prahy, setkáváte se s dirigentským gigantem Leonardem Bernsteinem. Prožíváte s ním jeho famózní vzestup v letech 1946 a 1947 i jeho velkolepý návrat v červnu 1990. Vše v přítomnosti České filharmonie. Je to fascinující příběh plný zdravé nostalgie, hudební brilance, různorodých emocí a detailů a chvil, které se (možná) už nikdy nezopakují. Užijte si ho.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2019
Česká filharmonie v Hamburku v budově Labské filharmonie

Premiéra v Elphi! Podívejte se na exkluzivní galerii z koncertu České filharmonie v Hamburku

22. 3. 2019 • Lukáš Masner, Petra Hajská, Ondřej Čížek

Když se bouře střídá s klidem. Když hudba zní v srdci Labe. Podívejte se objektivem kameramana Lukáše Masnera a fotografky Petry Hajské, jaké vlny způsobil historicky první koncert České filharmonie ve výjimečném sále Labské filharmonie v Hamburku. Pod soustředěným vedením šefdirigenta Semjona Byčkova a za doprovodu hvězdného klavíristy Jana Lisieckého zazněly 4. února 2019 jak První symfonie Petra Iljiče Čajkovského, tak Druhý klavírní koncert Sergeje Vasiljeviče Rachmaninova.

Číst článek
Magazín číslo 5 / 2018
Video z turné České filharmonie po USA v roce 2018

Vizuální symfonie: 8 videodeníků z turné České filharmonie

19. 12. 2018 • Lukáš Masner, Marek Čermák, Ondřej Čížek

12 koncertů, 10 měst, 8 videodeníků. Na přelomu října a listopadu 2018 vyrazila Česká filharmonie s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem na výjimečné Zahajovací turné do Londýna a Spojených států amerických. Najděte si 20 minut času a zažijte atmosféru, která se už nebude opakovat.

Číst článek
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6