1 / 6
Magazín číslo 2 / 14
Záznam koncertu České filharmonie prostřednictvím 24 GoPro kamer

Česká filharmonie na těsno – koncert pohledem GoPro kamer

Provedení hudební skladby, to je jako sportovní utkání. Energií nabité pasáže i chvíle uvolnění; jeden nástroj střída druhý, chvilku spolupracují, chvíli hrají sólo... Jaké to je být přímo uprostřed dění, pohlcený akcí? Filharmonici a dirigent Manfred Honeck vybavili sebe i své nástroje moderní snímací technikou a vzniklo netradiční video.

číst článek
Magazín číslo 2 / 14
Portrét dirigentky a skladatelky Vítězslavy Kaprálové (1915-1940)

Brno, Praha, Paříž – hudební a lidské cesty Vítězslavy Kaprálové

Nevídaná věc. Žena úspěšnou skladatelkou i dirigentkou. Talent, píle a schopnost sebeprezentace přivedly Vítězslavu Kaprálovou mezi uznávané hudební skladatele. Krátký, ale intenzivní, tak by se dal lakonicky shrnout její život.

číst článek
Magazín číslo 2 / 14
Ida Kelarová se svým manželem Desideriem Duždou při vystoupení

Tři sbory, šest romských písní a Ida Kelarová aneb zkoušíme na 17. listopad

„Tak jsme včera měli první zkoušku s Idou Kelarovou na koncert v Rudolfinu. Už při prvních tónech jejich zpěvu mi vyhrkly slzy a to, co přišlo potom ve společném zpívání a ‚hulákání‘ a tvoření, byla naprostá energetická pecka!“ za Corale Iva Mimrová, sbormistryně

číst článek
Magazín číslo 2 / 14

Česká filharmonie na mapě a v číslech

Česká filharmonie je vnímána jako národní orchestr, reprezentant České republiky doma i ve světě. Platí to ale i při pohledu na mapu? Jaké je zastoupení jednotlivých krajů, Čech, Moravy a Slezska. A jako bonus nahlédnutí do rodinných vztahů napříč orchestrem.

číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2019
ISSN: 2533-6940
Zavřít