close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6
zpět na výpis
První přenos do kin orchestru České filharmonie

První přenos České filharmonie do kin ve fotografiích

V sobotu 25. října proběhl vůbec první kinopřenos koncertu České filharmonie. Sály městských i soukromých kin se krátce po 15. hodině rozezněly skladby Leoše Janáčka a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Po přestávce pak na diváky čekal tahák programu, Dvořákova Novosvětská.

Historicky prvního kinopřenosu se nakonec zúčastnilo 26 kin včetně dvou slovenských. Tým společnosti Aerofilms | Víc než film ve spolupráci s Českou filharmonií zprostředkovali divákům přenos v HD kvalitě a prostorovém zvuku. Občas se sice vyskytly menší technologické problémy, ale celkově byli návštěvníci i představitelé kin s audiovizuální kvalitou přenosu spokojeni.

Bohužel, návštěvnost celé akce zůstala za očekáváním. Věříme ale, že druhý koncert bude v tomto ohledu lepší a 20. prosince si Českou mši vánoční užije v kinech ještě více návštěvníků.

…navstevnikom, ked prisli, sa zdal koncert prilis dlhy, ale nakoniec zostali do konca a vychadzali s usmevom na tvarach a s nadsenim nam hovorili, ze druhu cast si na isto nenechaju ujst a urcite zavolaju aj svojich znamych, pretoze to bol uzasny zazitok!

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Zavřít