Ladírna: Přímá linka do Rudolfina. Česká filharmonie a ZUŠ na jedné lodi

Ladírna: Přímá linka do Rudolfina. Česká filharmonie a ZUŠ na jedné lodi

Proniknout pod kůži hudbě, pracovat s nejlepšími kolegy a zažít zblízka vznik společného díla i práci špičkových dirigentů. To vše přinášejí mladým lidem společné projekty České filharmonie se základními uměleckými školami. A navíc ještě vyprodané koncerty a zkušenosti na celý život.

Společné koncerty České filharmonie se žáky základních uměleckých škol nejsou jen příležitostí, aby si mladí lidé zahráli s ostřílenými členy prvotřídního orchestru. Neméně důležitý je dosah takových akcí daleko mimo Prahu – Česká filharmonie tak prakticky a osobně oslovuje široké publikum i adepty hudebního umění z celé republiky. Tento aspekt si svorně pochvalovali PR manažerka Tereza Šindlerová i violoncellista Jakub Leschinger.

 

Podcast si poslechněte zde:

Ladírna · Přímá linka do Rudolfina. Česká filharmonie a ZUŠ na jedné lodi

 

Reprezentují v Ladírně dva pohledy na spolupráci se ZUŠkami: první z hlediska vnějšího obrazu orchestru a druhý z pozice aktivního účastníka. Hlavní roli nakonec hraje možnost podílet se na velké kolektivní práci, setkat se živě s prvotřídními dirigenty, poznat jejich práci i lidské stránky a třeba také pochopit, že tisíckrát obehraná „Novosvětská“ není jen všeobecně známé Largo.

Není při tom vůbec důležité, jestli mladí lidé ze ZUŠek u hudby zůstanou, nebo ne. Blízký a důvěrný vztah k hudbě si ze společně prožitých let odnáší Jakub Leschinger i jako student lesnictví, kterému se hodlá v profesním životě věnovat. Od hudby se však přece jen zcela neodřízne: součástí jeho práce je získávání rezonančních výřezů na výrobu hudebních nástrojů či hra na myslivecký signální nástroj zvaný lesnice.

Společný koncert České filharmonie a žáků základních uměleckých škol se koná 24. června v Rudolfinu. Nejdřív v 11 hod. dopoledne jako veřejná generálka a poté v 17.00 podruhé a naposled. Pod vedením dirigenta Petra Altrichtera zazní předehra k opeře Oberon od Carla Marii von Webera, předehra ke 3. dějství opery Čert a Káča od Antonína Dvořáka a výběr z hudby k baletu Labutí jezero od Petra Iljiče Čajkovského.

 

Partnerem projektu Společného orchestru žáků ZUŠ a hráčů ČF je společnost Progresus.

 

 

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6