Ladírna: Hrejte to jako tmavou čokoládu

Svoje poetické pokyny už jim dával Simon Rattle, na přelomu listopadu a prosince znovu vystoupí se Semjonem Byčkovem. Za Českou studentskou filharmonii navštívili Ladírnu houslistka Renata Hánová, violistka Johana Antoňová a violoncellista Adam Melíšek.

„Hlavně prý nemáme hrát Happy Birthday,“ usmívají se všichni. První ze série tří koncertů se totiž koná v den Byčkovových sedmdesátých narozenin a dárek pro šéfdirigenta si nejspíš žádá o něco víc invence.

Sami o sobě říkají, že jsou odchovanci pražského „hudebního gymplu“. Někdo právě končí vysokou školu, další se rozhoduje o budoucím povolání nebo uvažuje o tom, zda se vrhnout na hudební kariéru.

 

Podcast si poslechněte zde:

Ladírna · Česká studentská filharmonie pod taktovkou hvězdných dirigentů

 

Projev České studentské filharmonie od začátku pěstuje dirigent Marko Ivanović. Dlouho však představovala méně nápadný hudební projekt, který fungoval především v rámci speciálních programů určených pro mladé posluchače. V posledních letech se však začíná častěji objevovat i na regulérních koncertech.

Dnes už je těžké mluvit v souvislosti s Českou studentskou filharmonií o ryze amatérském orchestru. S Rattlem hráli výběr ze Slovanských tanců a rádi vzpomínají na vstřícný přístup slavného dirigenta. Zaujatě však líčí také detailní přístup Semjona Byčkova, pod jehož vedením bude orchestr mladých hrát „Osudovou“ symfonii od Ludwiga van Beethovenova.

Ve druhé části programu vystoupí také Česká filharmonie, která provede Symfonii č. 5 od Dmitrije Šostakoviče. Koncerty se konají ve dnech 30. 11., 1. 12. a 2. 12. vždy od 19.30 v Rudolfinu.

 

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6