Konkurují těm nejlepším. Filharmonie na turné mezi Vídní a Londýnem

Podcast Ladírna: Konkurují těm nejlepším. Filharmonie na turné mezi Vídní a Londýnem

„Na prestižních místech vystupovat chceme, ale také musíme. Orchestr představuje kapitál, který je potřeba využívat pro Českou republiku,“ říká o březnovém turné České filharmonie její generální manažer Robert Hanč.

Šíření slávy české hudby, reprezentace české kultury, zvyšování prestiže, ale také únavný kolotoč intenzivního koncertování, zkoušení a cestování. To vše s sebou přináší koncertní turné České filharmonie, které ji přivádí do nejznámějších sálů ostře sledovaných kulturních center – v některých navíc provede dva i tři programy po sobě. V první polovině března orchestr odehraje celkem deset koncertů na svých zastávkách ve vídeňském Musikvereinu, v sálu Berlínské filharmonie, v ještě stále nové Labské filharmonii v Hamburku, v Essenu a nakonec v londýnském centru Barbican.

 

Podcast si poslechněte zde:

Ladírna · Konkurují těm nejlepším. Filharmonie na turné mezi Vídní a Londýnem

 

Generální manažer Robert Hanč, který za turné organizačně zodpovídá, představuje Českou filharmonii jako zdroj obrovského kulturního kapitálu. Vývoz a využívání jejího potenciálu v tomto směru pokládá za jednu z povinností orchestru. Za tou se ztrácí i řada organizačních a logistických obtíží, bez nichž se velké turné neobejde.

Orchestr vyráží na zájezd se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem a rezidenční sólistkou Yujou Wang. Na repertoáru má celkem tři koncertní programy, složené až na jednu výjimku z děl českých autorů. V každém ze jmenovaných měst zazní Smetanův symfonický cyklus Má vlast.

Podcast Ladírna doprovází úryvky ze Symfonie č. 8 od Antonína Dvořáka a z passacaglie Mysterium času od Miloslava Kabeláče. Obě skladby pochopitelně v podání České filharmonie, tak jak budou několikrát provedeny také na březnovém turné.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6