Magazín číslo 4 / 2019
Semjon Byčkov, šéfdirigent České filharmonie

Semjon Byčkov: Hledání Mé vlasti

Šéfdirigent a umělecký ředitel České filharmonie Semjon Byčkov vstoupí do své druhé pražské sezony energicky. Po zahajovacím koncertu, na kterém uvede kromě jiného Šostakovičovu Osmou symfonii, ho v říjnu čeká v rámci abonentního cyklu B trojí provedení Smetanovy Mé vlasti. Uvedení této ikonické skladby v průběhu sezony je neobvyklé, Semjon Byčkov však má pro to důvody. Nejen o nich hovoříme v následujícím rozhovoru.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2019
Projekt Čajkovskij

Projekt Čajkovskij: Velká romantická výprava

Vydavatelství Decca Classics po čtyřiceti letech vydává kompletní cyklus Čajkovského skladeb nahraných Českou filharmonií pod vedením Semjona Byčkova. Rozmáchlá hudební výprava s cílem obsáhnout klíčovou tvorbu génia romantismu trvala přesně čtyři roky, od roku 2015 do roku 2019.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2019
Hana Dvořáková, členka Dynamického klubu České filharmonie v hledišti Dvořákovy síně

Hana Dvořáková: To, čemu fandíte, je dobré podpořit

V Dynamickém klubu České filharmonie, který již třetím rokem sdružuje mecenáše, lze natrefit na zajímavé osobnosti, které ke své vášni (hudbě) a podpoře prvního českého orchestru přistupují s elegancí, srdcem, často i s vrozenou skromností a především až nakažlivým nadšením. Každý z členů klubu navíc zosobňuje individuální příběh, životní i profesní, jehož detailům je fascinující naslouchat.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2019
Sochařská výzdoba na balustrádě Rudolfina

Tajemství soch na střeše Rudolfina

Možná si ještě ze školy pamatujete román Jiřího Weila Na střeše je Mendelssohn. Napadlo vás někdy, co je na tom pravdy? A kdo všechno na nás ze střechy jako patron a ochránce Rudolfina vlastně shlíží?

Číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2024
ISSN: 2533-6940
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6