Magazín číslo 1 / 2016
Klavírista Kirill Gerstein

Kirill Gerstein: pianista s klasicko-jazzovým srdcem

Pianista Kirill Gerstein se k České filharmonii rád vrací. K orchestru si vytvořil bezmála osobní vztah. Publikum oceňuje jeho nenucený a vyrovnaný projev, obohacený o zkušenosti s jazzem. Do Prahy přijede v odstupu necelého roku, aby ve dnech 17.–19. února představil pod taktovkou Jiřího Bělohlávka jediné dva klavírní koncerty Maurice Ravela.

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2016
Sukova síň v Rudolfinu po rekonstrukci

Na pohled i na poslech jinak aneb jak se proměnila Sukova síň

Kdyby vás někdo v létě loňského roku zavedl se zavázanýma očima do Sukovy síně Rudolfina, zcela určitě byste netušili, kde se nacházíte. Hádali byste sklepení hradní ruiny nebo sutiny činžáku po náletu. Prostor totiž procházel tak razantní rekonstrukcí, že v něm doslova nezůstal kámen na kameni (a cihla na cihle).

Číst článek
Magazín číslo 1 / 2016
Jana Boušková, sóloharfistka České filharmonie

Setkání s dětmi mě nabíjí, říká harfistka Jana Boušková

V bohaté nabídce vzdělávacích programů České filharmonie má harfa své nezastupitelné místo. Nástroj impozantních rozměrů a vábivě něžného zvuku představuje dětem mateřských a základních škol spolu s týmem lektorů sóloharfistka orchestru Jana Boušková. Umělkyně, která se může honosit nejen mnoha významnými cenami, ale také označením „talent století“.

Číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2024
ISSN: 2533-6940
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6