Magazín číslo 3 / 2015
Fagotista Jaroslav Kubita | Foto: Petr Kadlec

„Nejtěžší je hrát před svými kolegy.“ Rozhovor s fagotistou Jaroslavem Kubitou

Písmeno „O“ ve zkratce sobotního abonentního cyklu vyjadřuje v letošní sezoně víc než pouhou „odpolední“ řadu. Dostal název „Objevy“, a tím i ucelenou a velmi přitažlivou koncepci. V sérii čtyř koncertů vystoupí s orchestrem nejzajímavější dirigenti nastupující mladé generace a neméně zajímaví sólisté. Jako první se v sobotu 14. listopadu představí venezuelský dirigent Rafael Payare a Jaroslav Kubita, sólofagotista České filharmonie.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2015

Na střeše není jen Mendelssohn

Při pohledu na Rudolfinum vás vedle samotné rozlehlosti a majestátnosti budovy určitě zaujmou i figury shlížející z jeho střechy. Dvaatřicet soch stojí coby umělecká stráž na pilířích balustrády stejně dlouho, jako existuje budova sama. Se zajímavou historií jejich vzniku a dalšími osudy vás ve videu seznámí architekt Lukáš Duchek.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2015
Afflatus Quintet

Filharmonici v komorním kabátě nejen na adventních koncertech

Česká filharmonie je symfonický orchestr – tato definice nikoho nepřekvapí. Při pohledu na detail však uvidíme celou škálu hudebních nástrojů, desítky hráčů, a tedy i bezpočet individualit, z nichž většina se celoživotně nespokojí jen se studiem orchestrálních partů a podřizování se umělecké vůli dirigentů.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2015
Karel Ančerl

Karel Ančerl: Strastiplné životní cesty velkého dirigenta

Život Karla Ančerla, šéfdirigenta České filharmonie v letech 1950–1968, měl řadu tragických stránek. On však nikdy nezahořkl; jeho umění je optimistické, sebevědomé a nepatetické. Velký umělec, který dovedl Českou filharmonii až na světový hudební vrchol, byl jako dirigent přísný, tvrdý a nekompromisní. V soukromí to však byl laskavý, milý a srdečný člověk, dobrý přítel a zábavný společník.

Číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2024
ISSN: 2533-6940
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6