Magazín číslo 4 / 2021
Leningradská symfonie: Hudba za každého, kdo zahynul

Leningradská symfonie: Hudba za každého, kdo zahynul

Dvěma koncerty na konci září zahájí Česká filharmonie 126. sezonu. Sedmou symfonii Dmitrije Šostakoviče zahraje pod taktovkou svého šéfdirigenta Semjona Byčkova, rodáka z Leningradu, který má tuto skladbu spojenou s příběhem svých rodičů.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2021
Yuja Wang: V Číně je hudba cesta za slávou. Evropané ji milují proto, jaká je

Yuja Wang: V Číně je hudba cesta za slávou. Evropané ji milují proto, jaká je

Okouzlující, živelná, talentovaná, inteligentní a inspirativní a také šokující na pódiu svými krátkými šaty v provokativních barvách. Čínská klavíristka Yuja Wang, žijící v New Yorku, bude v této sezoně rezidenční umělkyní České filharmonie. V Rudolfinu vystoupí třikrát, v březnu se zúčastní i zahraničního turné orchestru.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2021
Terasa pro všechny. Rudolfinum se připravuje na ambiciózní renovaci

Terasa pro všechny. Rudolfinum se připravuje na ambiciózní renovaci

Budova Rudolfina je jedinečným architektonickým dílem, domovem múz, doslova chrámem umění. Ne všechny zdejší prostory jsou však návštěvníkům přístupné. Platí to prozatím i pro střešní terasu. Situaci by měl změnit plán, jehož cílem jsou významné stavební úpravy terasy a její otevření pro širokou veřejnost.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2021
Hudba je pro mě jako kyslík, říká houslista Zimmermann. Zahájí novou recitálovou řadu

Hudba je pro mě kyslík, říká houslista Zimmermann. Zahájí novou recitálovou řadu

V loňské sezoně měla spatřit světlo světa zbrusu nová abonentní řada čtyř prestižních recitálů. Inovace v rámci Českého spolku pro komorní hudbu však nakonec zůstala jen na papíře sezonního katalogu. Duo Frank Peter Zimmermann a Martin Helmchen tak bude mít 24. října konečně šanci uvést rudolfinský recitálový cyklus v hudební život. Pojďme si představit Zimmermannovu nevšední osobnost, milníky jeho umělecké kariéry i patálie s nástroji.

Číst článek
Magazín číslo 4 / 2021
S Antonínem Dvořákem na kávu i na tancovačku

S Antonínem Dvořákem na kávu i na tancovačku

Antonínu Dvořákovi věnujeme ve 126. sezoně velkou část edukačních programů. Proč? Samozřejmě proto, že si připomínáme dvořákovské výročí – 8. září 2021 uplynulo 180 let od skladatelova narození. Ale také cítíme, že bychom se o Dvořáka mohli a snad i měli ještě víc a podstatněji opřít po všech událostech uplynulého půldruhého roku, které nás vzdálily sobě navzájem, uzavřely do svých domovů i do sebe sama. Věříme, že Dvořákova hudba – její upřímnost, ryzost a krása – nám může pomoci na cestě ke znovuotevření se životu, světu i lidem. Popřejme jí proto sluchu!

Číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2024
ISSN: 2533-6940
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6