Magazín číslo 3 / 2023
Vteřinový hudební expres Rudolfinum–Francie

Vteřinový hudební expres Rudolfinum–Francie

Nemálo koncertů České filharmonie v posledních letech míří z Prahy živě do světa. Jak obraz a zvuk z Dvořákovy síně v přímém přenosu doputuje například do aktuálního programu televize Mezzo? A jaká je v tu chvíli atmosféra v řídícím centru, které živé vysílání odbavuje?

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2023
Maďarsku už nezahraje, v Praze rezidentem. Seznamte se s klavírním myslitelem Andrásem Schiffem

Maďarsku už nezahraje, v Praze rezidentem. Seznamte se s klavírním myslitelem Andrásem Schiffem

Mnohostranného umělce s maďarskými kořeny a britským pasem zná hudební svět jako sólistu po boku renomovaných světových orchestrů i jako interpreta komorní hudby. Klavírista s vášní pro cykly i detail, sir András Schiff, je rezidenčním umělcem 128. sezony České filharmonie.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2023
Rok se čtyřkou na konci aneb Dvořák napříč zeměkoulí i na internetu

Rok se čtyřkou na konci aneb Dvořák napříč zeměkoulí i na internetu

Každých deset let, už od roku 1924, postihne české kultury milovné společenství malá posedlost. Čtyřky na konci letopočtů už téměř sto let indikují Rok české hudby. Ten nadcházející připomene nejen jubilanta Bedřicha Smetanu, ale také Antonína Dvořáka, jednoho z otců České filharmonie. Právě jeho dílu zasvětí první český orchestr svou 128. a 129. sezonu. Bude znít od Tokia po New York a možná ještě dál. Stačí, pokud tam „naladíte“ YouTube.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2023
Kam míří hudební mládí z Rudolfina

Kam míří hudební mládí z Rudolfina

Česká studentská filharmonie je od svého založení v roce 2006 stabilní součástí edukačního cyklu Kroky do nového světa. Orchestr však během let vyrostl ve svébytné těleso, které dokáže profesionálně spolupracovat s nejvyhlášenějšími dirigenty a obstojí i v rámci dospělých programů České filharmonie.

Číst článek
Magazín číslo 3 / 2023
Antonín Dvořák: První světový skladatel z Čech

Antonín Dvořák: První světový skladatel z Čech

Čtyřdílným seriálem, který v magazínu právě otevíráme, chceme s nadcházejícím Rokem české hudby 2024 představit klíčové české skladatelské osobnosti, jejichž hudbu také uslyšíte ve 128. sezoně České filharmonie. Právě tři koncerty na jejím začátku zaplní skladby „otce orchestru“ Antonína Dvořáka. Sice nikdy nebyl oficiálním šéfdirigentem České filharmonie, stal se ale jejím historicky prvním dirigentem. Na ustavujícím koncertě prvního národního orchestru konaném v Rudolfinu 4. ledna 1896 řídil provedení svých skladeb.

Číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2024
ISSN: 2533-6940
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6