Magazín číslo 1 / Nikoliv exotika, ale kánon. Jakub Hrůša učí svět poslouchat českou hudbu
Nikoliv exotika, ale kánon. Jakub Hrůša učí svět poslouchat českou hudbu

Nikoliv exotika, ale kánon. Jakub Hrůša učí svět poslouchat českou hudbu

Není náhodou, že hlavní hostující dirigent České filharmonie Jakub Hrůša zařadil do programu Novoročních koncertů předehru k Prodané nevěstě. Šlo o ideální volbu pro začátek oslav, které připadají na letošní rok končící číslovkou čtyři. „Miluji Bedřicha Smetanu a Prodanou nevěstu. Její předehra je geniálním dílem. Lepší start jsem si nemohl přát,“ říká ambasador Roku české hudby a patron projektu Smetana 200.

Číst článek
Magazín číslo 1 / Dagmar Caspe: Někteří dárci se diví, že jsme si neřekli dříve
Dagmar Caspe: Někteří dárci se diví, že jsme si neřekli dříve

Dagmar Caspe: Někteří dárci se diví, že jsme si neřekli dříve

Česká filharmonie se chce umělecky dále posouvat a zařadit se mezi tři nejlepší evropské orchestry. V tomto jejím dalším rozvoji ji mohou výrazně pomoci dary privátních mecenášů. „Stát hradí naše provozní náklady. Na náš plánovaný nadstandardní rozvoj ale musíme získat ještě další peníze. Ať již formou firemního sponzoringu nebo od soukromých dárců,“ vysvětluje Dagmar Caspe, vedoucí oddělení péče o partnery a dárce České filharmonie a rovněž výkonná ředitelka nově vzniklé Nadace pro rozvoj České filharmonie.

Číst článek
Magazín číslo 1 / Radek Křižanovský: Snažím se, aby zahraniční soubory hrály českou komořinu
Radek Křižanovský: Snažím se, aby zahraniční soubory hrály českou komořinu

Radek Křižanovský: Snažím se, aby zahraniční soubory hrály českou komořinu

Usměvavý, zapálený, vzdělaný a profesionální, takový je Radek Křižanovský. Houslista, pedagog a manažer se v roce 2019 stal dramaturgem Českého spolku pro komorní hudbu (ČSKH). Během jeho krátkého působení – a v součinnosti s obměněnou Radou ČSKH – se koncerty Spolku, který je neoddělitelnou součástí České filharmonie, staly hojně navštěvovanými hudebními událostmi. Za každým úspěchem je však tvrdá práce.

Číst článek
Magazín číslo 1 / „V Göteborgu se nemohu zahrabat.“ Jak se stal Smetana národním skladatelem
„V Göteborgu se nemohu zahrabat.“ Jak se stal Smetana národním skladatelem

„V Göteborgu se nemohu zahrabat.“ Jak se stal Smetana národním skladatelem

„Chci ještě národu darovat, co jsem mu ještě dlužen a co nosím v srdci svém – dílo velkého objemu – k tomu musím při svém smutném stavu veškeré síly své udržet!“ 24. 2. 1882, dopis Antonínu Zavadilovi

Číst článek
Copyright © Česká filharmonie 2024
ISSN: 2533-6940
Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6